10 pomysłów na aktywne wakacje dla dzieci – kolonie i obozy

Dwa miesiące wakacji to dla uczniów czas na odpoczynek od szkoły. Pogoda zachęca wówczas do spędzania czasu poza domem. Nie zawsze jest jednak łatwo namówić do tego dzieciaki – nierzadko wolą spędzać czas w towarzystwie smartfona lub konsoli do gier. Alternatywą mogą okazać okazać się obozy i kolonie dla dzieci. Co może czekać najmłodszych podczas wyjazdów?

Aktywnie podczas obozów i kolonii dla dzieci – czym przekonać opornych?

Przed laty wakacje kojarzyły się przede wszystkim ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, często na obozach i koloniach dla dzieci. Dziś uczniowie podstawówek i szkół średnich nierzadko wolą wybrać odpoczynek w czterech ścianach, niekoniecznie aktywny. Jednak pewne rzeczy się nie zmieniają. Dzieciństwo i wiek nastoletni mają swoje prawa, a uniwersalne rozrywki, które bawią dzieci i młodzież pozostają te same. Możemy śmiało stwierdzić, że ciekawe propozycje spędzania czasu porwą do działania nawet najbardziej rozleniwionych. Nie bez przyczyny nasze propozycje obozów i kolonii dla dzieci na przygotowywaliśmy w oparciu o to, co bez względu na trendy lubią robić najmłodsi. Przedstawiamy Wam 10 pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu w wakacje. To właśnie z nich korzystaliśmy, przygotowując ofertę obozów i kolonii dla dzieci.

Pomysły na aktywności na koloniach i obozach dla dzieci

Jako organizatorzy wyjazdów dla najmłodszych wiemy, z jakimi trudnościami muszą się dziś mierzyć. Robimy więc wszystko, by czas spędzany na obozach i koloniach dla dzieci był dla nich beztroski, a w przyszłości przywodził same najlepsze wspomnienia. Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na wakacyjne aktywności. Wszystkie z nich wykorzystujemy podczas planowania obozów i kolonii dla dzieci na rok. Z powodzeniem można również zaczerpnąć z nich inspirację do spędzania letniego czasu ze swoimi pociechami.

 1. Obóz survivalowy
  Kto w dzieciństwie nie lubił leśnych torów przeszkód i taplania w błocie? Survivalowe szaleństwa warto połączyć z noclegiem pod namiotem, aby poczuć biwakowy klimat. Jeśli dołożymy do tego ognisko i śpiew przy dźwiękach gitary, mamy przepis na niezapomnianą wyprawę.
 2. Wyjazd pod namioty
  Wspomniane wyżej namioty mogą być atrakcją samą w sobie. To nie tylko atrakcja, ale i próba charakteru – niedogodności związane z noclegiem uczą zaradności. Taki wyjazd może być zarówno pomysłem na rodzinny weekend, jak i sposobem na obóz i kolonie dla dzieci. W obu przypadkach wart wypróbowania.
 3. Obóz za granicą
  Wyjazdy za granicę to szansa na poznawanie nowych kultur, smaków i języków. Rodzice nastolatków, którzy chcą, by odkrywały świat, chętnie zapisują je na obozy i kolonie dla dzieci, podczas których poznają popularne europejskie kraje. Zagraniczne wycieczki są jednak zawsze w trendach – również w wersji rodzinnej.
 4. Górskie wyprawy
  Przemierzanie górskich szlaków z plecakiem na plecach może wydać się nieszczególnie fascynującym zajęciem. Okazuje się jednak, że dzieciaki świetnie odnajdują się na trasach pieszych wycieczek, a widoki spotykane po drodze robią na nich duże wrażenie. W naszej ofercie obozów i kolonii dla dzieci znaleźć można propozycję wyjazdów w góry.
 5. Wyjazd nad jezioro
  Kto nie korzystał latem z uroków polskich jezior? Jednodniowe wypady na pobliską plażę często zastępują dzieciakom dalekie wakacyjne podróże. Dla rodziców to świetny sposób na popołudnie z pociechami, zwłaszcza gdy nie mogą zabrać ich na dłuższy wypoczynek. Jezioro może być też świetną alternatywą dla wyjazdu nad morze, dlatego nasze obozy i kolonie dla dzieci są lokowane właśnie również w ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorem.
 6. Paintball
  Dzieciaki uwielbiają rywalizację, a paintball może okazać się rozrywką dla całej rodziny. Taki wypad to szansa sprawdzenia swoich umiejętności i sprytu, a także mnóstwo emocji. Aby uniknąć siniaków, warto rozważyć opcję paintballu laserowego. Właśnie tę atrakcję proponujemy podczas naszych przygodowych obozów i kolonii dla dzieci.
 7. Obóz pod domkami z zajęciami artystycznymi
  Dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas, ale nie przepadają za sportowymi zmaganiami, proponujemy artystyczne obozy i kolonie dla dzieci. Zajęcia plastyczne, teatralne czy taneczne zaowocują nowymi umiejętnościami, a może i hobby?
 8. Kajaki
  Spływy kajakowe są dobrym sposobem na spędzenie rodzinnej niedzieli. To częsta atrakcja wypadów do ośrodków wypoczynkowych nad rzeką czy jeziorem. Ich miłośnikami bywają też najmłodsi. Dlatego też w naszej ofercie obozów i kolonii dla dzieci kajaki to częsty element planu wyjazdu.
 9. Rower
  Niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i umiejętności sportowych uczestników, wycieczki rowerowe są doskonałym sposobem na spędzanie wakacji. Dlatego proponujemy je zarówno na rodzinne wypady, jak i jako element naszych obozów.
 10. Czas z rówieśnikami
  Evergreen. Nawet jeśli rodzice nie mogą zapewnić swoim pociechom wyjazdu, warto namawiać je, by spędzały czas z rówieśnikami. Dla dzieci i młodzieży kontakt ze swoją grupą wiekową jest niezwykle ważny, a przyjaźnie z lat młodzieńczych często przeradzają się w piękne relacje w dorosłości. Podczas naszych obozów i kolonii dla dzieci właściwie cały czas spędzany jest z rówieśnikami. Doceniają to i uczestnicy, i ich rodzice.

Proponowane przez nas aktywności to przepis na udane wakacje. Wiemy, co zaproponować najmłodszym, by ich zadowolić. Jeśli szukasz wyjazdu dla swojego dziecka, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.