Obóz narciarski dla dzieci – zimowe sporty dla każdego

Narty czy snowboard? Nie wiesz, co zainteresuje Twoje dziecko? Ferie zimowe to doskonała okazja, aby dziecko spróbowało swoich sił w sportach zimowych. Sprawdź atrakcyjny obóz narciarski dla dzieci, który pozwoli dziecku zdobyć bądź rozwijać cenne umiejętności na stoku.

Profesjonalne zajęcia na stoku

Ferie zimowe to najlepszy czas, aby sprawdzić, które sporty zimowe najbardziej podobają się Twojemu dziecku. Decydując się na obóz narciarski dla dzieci, możesz być pewny, że wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem profesjonalnej kardy opiekunów i instruktorów.

Jeśli Twoje dziecko miało już styczność ze sportami zimowymi w ubiegłych latach – wybór obozu narciarskiego to świetna decyzja. Podczas wyjazdu dziecko będzie mogło doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach bądź na snowboardzie. Każdego dnia uczestnicy mają kilkugodzinne zajęcia na stoku pod okiem doświadczonego instruktora, który dba o bezpieczeństwo i prawidłową technikę jazdy. Uczestnicy obozu narciarskiego dzieleni są na grupy ze względu na posiadane umiejętności – wówczas instruktorowi łatwiej jest dostosować program zajęć do poziomu zaawansowania.

Obóz narciarski dla dzieci organizowany jest również dla grupy początkującej. Zatem jeśli Twoje dziecko nigdy nie jeździło na nartach – bez obaw! Na obozie narciarskim nauczy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pozwolą mu ruszyć na stok. Wszystkie zajęcia na nartach dostosowane są w pełni do posiadanych umiejętności dziecka. Podczas całego wyjazdu i codziennych zajęć na stoku, dziecko pod okiem profesjonalnego instruktora nauczy się prawidłowej jazdy na nartach od postaw. Instruktor wraz z opiekunem-animatorem zadba o bezpieczeństwo na stoku – dzieci nauczą się prawidłowych zachowań podczas jazdy na nartach.

Zajęcia dla doskonalących jazdę, jak i dla początkujących odbywają się w małych grupach. Dzięki temu instruktor może poświęcić uwagę każdemu dziecku. Dodatkowo na stoku obecny jest opiekun-animator, który dba o dzieci, które mają przerwę w zajęciach. Na stoku na uczestników czeka gorąca herbata, która pozwoli im się rozgrzać.

Na obóz narciarski dla dzieci nie trzeba zabierać profesjonalnego sprzętu. Przy stoku znajduje się sprawdzona przez organizatora wypożyczalnia sprzętów zimowych. Opiekunowie pomogą dzieciom dobrać sprzęt w odpowiednim rozmiarze. Natomiast jeśli Twoje dziecko posiada już własny sprzęt do jazdy na nartach bądź snowboardzie – może je zabrać na wyjazd.

Obóz narciarski dla dzieci pełen atrakcji

Poza zajęciami na stoku, zadbamy również o inne atrakcje zimowe dla dzieci. Organizując obóz narciarski dla dzieci, chcemy w pełni wykorzystać potencjał okolicy. Stolica Tatr oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji – jedną z nich jest ponadczasowy kulig zakończony smacznym ogniskiem z widokiem na góry. Dzieci będą mogły również skorzystać z takich atrakcji jak lodowisko czy zabawa w kompleksie termalnym (Termy Chochołowskie).

Będąc w Zakopanem, nie można zapomnieć o odwiedzinach kultowych miejsc. Podczas obozu narciarskiego dzieci wybiorą się na spacer po Krupówkach, gdzie będą mogły zakupić pamiątki z wyjazdu. Zorganizowana zostanie także wycieczka na Gubałówkę – ze szczytu o wysokości ponad 1100 m n.p.m. można podziwiać nie tylko panoramę Zakopanego, ale także sąsiednich pasm górskich (m.in. Pienin czy Beskidu Żywieckiego, a przy dobrej aurze będzie można dojrzeć słowacką część gór). Odwiedzimy także skocznię narciarską, którą z pewnością każdy kojarzy z telewizji i oglądania poczynań naszych skoczków. Wielka Krokiew z bliska z pewnością zrobi ogromne wrażenie na uczestnikach.

Obóz narciarski dla dzieci to nie tylko czas spędzony na stoku i zwiedzaniu okolicy. Dbamy o to, by uczestnicy mieli również czas na zacieśnianie relacji społecznych – stąd w programie znajdują się liczne zajęcia, jak wspólne gry i zabawy, czy wieczorne dyskoteki.

Dowiedz się więcej

Jeśli masz pytania związane z wyjazdem na obóz narciarski dla dzieci, skontaktuj się z naszymi pracownikami. Odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Zależy nam na dobrej komunikacji z rodzicami zarówno przed, jak i podczas wyjazdu. Wiemy, jak ważna dla rodziców jest wiedza o tym, co dzieje się u dziecka, gdy jest poza domem. Podczas całego wyjazdu można kontaktować się z kierownikiem wyjazdu, który przekaże wszystkie istotne informacje.

Terminy i koszty wyjazdu dostępne są na naszej stronie. Kilka tygodni przed wyjazdem otrzymasz od nas listę rzeczy, które warto, aby dziecko zabrało na wyjazd. Pomoże to Wam dobrze spakować się na wyjazd i da to pewność, że dziecku niczego nie zabraknie podczas obozu narciarskiego.

Sprawdź aktualną ofertę obozów narciarskich dla dzieci organizowanych przez Obozową Przygodę.