Co zabrać na obóz zimowy dla dzieci?

Obóz zimowy dla dzieci to wyjątkowa przygoda. Warto dobrze się przygotować do wyjazdu i zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Co zapakować do torby? Sprawdź nasze rekomendacje.

Wspólne pakowanie

Kupując obóz zimowy dla dzieci w Obozowej Przygodzie przed wyjazdem rodzice i dzieci otrzymują kompleksową listę, co należy zabrać na wyjazd. Jest tam spis obowiązkowych rzeczy do zabrania, a także sugestie, jakie akcesoria mogą być pomocne dla dziecka podczas wyjazdu. W przypadku obozu zimowego dla dzieci nie trzeba zabierać swojego sprzętu narciarskiego/snowboardowego (można jeśli posiadacie), bowiem przy stoku znajduje się sprawdzona wypożyczalnia.

Pamiętaj, że kluczowym procesem przygotowania do wyjazdu na wspólne pakowanie. Mając listę rzeczy potrzebnych do zabrania, zrób rozeznanie, co macie w domu, co należy wyprać przed wyjazdem, a co dokupić. Zaplanujcie pakowanie na kilka dni przed wyjazdem – ważne, by nie było to pakowanie na ostatnią chwilę. Gdyby okazało się, że czegoś Wam brakuje z listy – będzie czas, aby zrobić zakupy i uzupełnić braki. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć sytuacji stresowych, a dziecko będzie pewne, że ma w torbie wszystko to, co potrzebuje na obóz zimowy.

Dlaczego samodzielnie nie powinnaś/powinieneś pakować dziecka na obóz zimowy? Istotne, aby dziecko po przyjeździe do ośrodka wiedziało, co gdzie ma spakowane. Wówczas łatwiej i szybciej znajdzie np. potrzebną bluzę na przebranie czy kosmetyki. Ponadto na powrót dziecku będzie się łatwiej samodzielnie spakować, gdy wcześniej w domu zrobi to pod okiem rodzica/rodziców.

Co spakować na obóz zimowy dla dzieci?

Zimowa aura potrafi być nieprzewidywalna. Koniecznie trzeba zabrać ciepłe ubrania, które zapewnią komfort termiczny dziecka podczas aktywnych zajęć na świeżym powietrzu.

Obóz zimowy dla dzieci trwa 8 dni. Warto na każdy dzień przygotować z dzieckiem zestaw ciepłych ubrań. W chłodne dni najlepiej ubierać się warstwowo – porozmawiaj z dzieckiem, jak ważne jest ubieranie się odpowiednio do warunków pogodowych. Możesz zaopatrzyć dziecko w bieliznę termiczną – specjalna technologia tego typu strojów pozwala zachować komfort termiczny na stoku oraz podczas zimowych wycieczek. Nie zapomnijcie również o ciepłych bluzach i skarpetkach.

Istotnym ubiorem podczas obozu zimowego jest odpowiednio ciepła kurtka i wygodne zimowe buty. Dobre obuwie to podstawa, bowiem poza stokiem podczas obozu zimowego dzieci zwiedzają aktywnie górskie okolice. Obowiązkowo zapakujcie na wyjazd czapkę, szalik oraz rękawiczki. W torbie powinny znaleźć się co najmniej dwa komplety rękawiczek – podczas zimowych atrakcji mogą one łatwo przemoknąć.

Pamiętajcie, by na obóz zimowy dla dzieci dopakować również kilka zestawów ubrań, gdyby była konieczność przebrania się ze względu na przemoczenie bądź pobrudzenie strojów. Na tego typu sytuacje przydadzą się 2-3 dodatkowe zestawy ubrań. Szczególnie polecamy zabrać więcej par skarpetek, bowiem ta część garderoby najczęściej ulega przemoczeniu.

Na wyjazd przydadzą się również kosmetyki – szampon, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szczotka/grzebień do włosów. Warto produkty zakupić w mniejszych opakowaniach lub przelać do buteleczek o pojemności ok. 100 ml. Taka objętość produktów spokojnie wystarczy na tygodniowy wyjazd.

Pamiętajcie o prawidłowym zabezpieczeniu rzeczy znajdujących się w walizce. Kosmetyki najlepiej zapakować w woreczki strunowe – gdyby opakowanie się otworzyło w trakcie podróży, minimalizujemy ryzyko zalania ubrań znajdujących się w torbie. Ubrania możemy zapakować tematycznie: tj. osobno bielizna, bluzy, koszulki, spodnie bądź zestawami na dany dzień (w każdym zestawie jest bielizna, bluzka, spodnie, bluza etc.). Ustalcie z dzieckiem, która forma zapakowania ubrań będzie dla niego lepsza.

Przyjemnego pakowania i do zobaczenia na niezapomnianej Obozowej Przygodzie!

Sprawdź aktualną ofertę naszych wyjazdów.