Zimowiska

Trafiłeś idealnie! Nasze obozy to:

Dostępne obozy

Cena od:

Trudny wybór? Pomożemy!

Czekamy na Twój telefon 🙂

Kolonie dla dzieci z Obozową Przygodą nauka i dobra zabawa

Podczas kolonii dla dzieci organizowanych przez Obozową Przygodę, Twoja pociecha nie tylko wzmocni swoje zdolności socjalizacyjne, lecz także nabierze nowych umiejętności. Wyjazdy z naszej oferty łączą bowiem rekreację z nauką. W zależności od wybranego wariantu, na koloniach organizowane są zajęcia edukacyjne i warsztaty z zakresu nauki języków obcych, kształcenia zdolności artystycznych czy pracy nad rozwojem fizycznym, prowadzone pod okiem specjalistów. W programie kolonii dla dzieci przewidujemy między innymi:

Czy moje dziecko poradzi sobie na kolonii?

Samodzielny wyjazd jest dużym przeżyciem dla dziecka. Czasem wiąże się ono także ze stresem, co jest całkowicie naturalne – zwłaszcza, jeśli dotychczas maluch był wyłącznie pod opieką rodziców lub bliskiej rodziny. Nie musisz jednak obawiać się, że Twoje dziecko zostanie pozostawione bez wsparcia i pomocy. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pracowników Obozowej Przygody doskonale wie, jak wyciszyć niepokój malucha i pomóc mu pokonać trudne momenty. Program wszystkich organizowanych przez nas kolonii dla dzieci i obozów jest szczegółowo opisany, co z kolei pomoże uspokoić i rozwiać Twoje wątpliwości.

Piętnastoletnie doświadczenie w organizowaniu i realizowaniu wyjazdów dla dzieci pozwala nam na stworzenie atrakcyjnego planu dla szerokiego przedziału wiekowego. Aktywności i zabawy w programie kolonii dla dzieci są sprawdzone i dobrze przemyślane. Uczestnikom naszych wyjazdów gwarantujemy nie tylko doskonałą przygodę i niezapomniane przeżycia, lecz także bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. W naszych koloniach dla dzieci mogą brać udział już siedmiolatki! Plan zajęć i zabaw jest opracowany w taki sposób, by zarówno maluchy, jak i starsze dzieci świetnie się bawiły. Poziom trudności i zaangażowania w poszczególne zadania jest dopasowany do różnych grup wiekowych. Dzięki temu żadne dziecko nie jest pominięte i ma przestrzeń do tego, by się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w indywidualnym tempie.

Kolonie dla dzieci z perspektywy uczestników

W zależności od tego, gdzie odbywa się kolonia i jakie aktywności są przewidziane na czas wyjazdu, zmieniają się warunki noclegu. Wybierane przez nas pensjonaty i ośrodki wczasowe spełniają wysokie standardy i zapewniają komfort pobytu. Charakterystyka kolonii wymaga jednak pewnych rozwiązań, które odróżniają ją od innych form wypoczynku. Oferujemy noclegi zarówno w hotelach, pensjonatach i domkach, a także niezapomniane i ekscytujące noce pod namiotem. W zależności od wieku i poziomu samodzielności dziecka, odpowiedni będzie inny wariant. Ośrodki, w których odbywają się kolonie są bezpieczne i przystosowane do obecności dzieci.

Poza zabawami i zajęciami edukacyjnymi, kolonie dla dzieci z Obozową Przygodą to także detoks od smartfona! Naszą misją jest zapewnienie młodym osobom tak świetnie zorganizowanego czasu, by zapomniały o elektronice. Telefony są udostępniane na krótki czas do codziennego kontaktu z rodzicami.

Nasza oferta kolonii dla dzieci

Obozowa Przygoda to marka specjalizująca się w organizacji kolonii dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz wyjazdy odpowiednie dla dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 17 lat. W czasie kolonii dla dzieci, Twoje pociechy będą mogły rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności, szkolić swoje zdolności komunikacyjne i uczyć się współpracy z rówieśnikami.

Podczas kolonii dla dzieci zapewniamy moc atrakcji i zajęcia z różnych dziedzin. W programie kolonii artystycznych przewidziane są zajęcia taneczne, talent show dla osób świetnie czujących się na scenie, a także obozowy pokaz mody. W planie zajęć nie zabraknie także warsztatów aktorskich i ćwiczeń scenicznych oraz dubbingowych prowadzonych przez profesjonalistę z branży.

Kolonie letnie w górach to z kolei program dla aktywnych dzieci, które nie lubią siedzieć w miejscu. Bliski kontakt z naturą i tatrzańskim krajobrazem jest dużą atrakcją w każdym wieku, dlatego nikt nie będzie się nudził. Na koloniach dla dzieci prowadzimy gry i zabawy sportowe, piesze wycieczki, a nawet elementy obozów survivalowych. Takie wakacje to niezapomniana przygoda dla Twojego dziecka! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kolonii dla dzieci.

Dlaczego wartowysłać dziecko na kolonie?

Podczas wyjazdów bez rodziców dzieci uczą się samodzielności i niezależności. Kolonie dla dzieci to okazja do tego, by dać im nieco wolności i przestrzeni na odkrywanie siebie w gronie równolatków. Nawiązywanie relacji i przyjaźni z ludźmi jest cenną umiejętnością, którą warto rozwijać już od najmłodszych lat. W grupie dzieci na kolonii w naturalny sposób rodzą się sympatie i antypatie, co rozwija u maluchów umiejętności społeczne i kształtuje charakter. Gry zespołowe i integracyjne oraz organizowane w czasie kolonii zabawy pozwalają rozwijać zdolności komunikacyjne i dają najmłodszym przestrzeń do tego, by budować nie tylko relacje z innymi dziećmi, lecz także lepiej poznawać samych siebie.

Zimowiska dla dzieci

Zimowiska dla dzieci są doskonałą okazją do odkrywania uroków przyrody w zimowym wydaniu oraz rozwijania umiejętności społecznych i kreatywności. Niekoniecznie z użyciem nart. To doskonała szansa na zawarcie nowych znajomości czy spróbowanie własnych sił w nieznanych dotąd aktywnościach. Jak wyglądają zimowiska dla dzieci organizowane przez Obozową Przygodę?

Komu dedykowane są nasze zimowiska?

Zimowiska dla dzieci to świetny sposób na zapewnienie im opieki w czasie ferii. Dla nich samych są z kolei doskonałą szansą na spróbowanie nowych aktywności. Zima to czas, który nie tylko przyciąga miłośników sportów zimowych, ale także oferuje wiele innych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasze Snow Campy, które dedykujemy dzieciom w wieku od 8 do 16 lat, nie bazują na nauce jazdy na nartach ani snowboardzie. Jednocześnie dostarczają niezapomnianych przeżyć podczas zabaw na śniegu. Będą więc świetną propozycją dla wszystkich dzieci, które mają ochotę na zimową rozrywkę poza stokiem.

Zimowiska dla dzieci - zabawa i nauka

Podczas zimowiska organizatorzy zapewniają niezliczone możliwości aktywnego spędzenia czasu, które nie tylko dostarczą dzieciom mnóstwo radości, ale także rozwiną ich umiejętności i pozwolą zbudować wartościowe relacje. Jedną z propozycji są warsztaty “Nasz Śnieg” prowadzone przez doktora nauk o Ziemii. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić tajniki zimowej przyrody pod okiem eksperta. Wyjazd na zimowisko to także czas na wyrażanie swojej kreatywności. Dzieci mogą samodzielnie przygotować pocztówki, które wyślą do swoich bliskich. W programie przewidzieliśmy także dyskotekę z muzyką dla każdego, wizytę na lodowisku, snowtubing, czyli zjeżdżanie na oponach po specjalnym torze, wieczór filmowy oraz wiele gier i zabaw integracyjnych. Podczas naszych zimowisk dla dzieci staramy się także pokazywać im, że wypoczynek to także okazja do poznania nowych miejsc. Dlatego w programie naszych Snow Campów nie zabraknie czasu na zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych punktów górskiej stolicy. W programie przewidzieliśmy m.in. wjazd na Gubałówkę i spacer po Krupówkach. Oprócz tego wybierzemy się do Term Chochołowskich i na kulig. Podczas zimowiska dla dzieci bez wątpienia nie zabraknie więc atrakcji, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych przeżyć.

Jak dbamy o uczestników zimowisk dla dzieci?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla rodziców, którzy zaufali nam i oddają swoje pociechy w nasze ręce, kwestia bezpieczeństwa na zimowisku dla dzieci jest kluczowa. Nad uczestnikami czuwają doświadczeni i wykwalifikowani wychowawcy, którzy dbają o stan i komfort uczestników. Dla jak największej ochrony zapewniamy wysokie ubezpieczenie NNW 20 000 PLN, które obejmuje również uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz koszty Ratownictwa do kwoty 15 000 PLN. Oprócz opieki nad dziećmi staramy się zadbać także o rodziców – przypominamy o datach wpłat, indywidualnie dostosowujemy harmonogram rat, pomagamy dopełnić formalności (również zdalnie). Robimy wszystko, by rodzice i uczestnicy zimowisk dla dzieci nie czuli tęsknoty ponad miarę. Każdego dnia przewidujemy więc ok. pół godziny na telefon do domu.Na miejscu znajduje się stok z dwoma wyciągami orczykowymi oraz snowtubingiem, a zaraz przy obiekcie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Noclegi odbywają się w stylizowanych na styl góralski pokojach z łazienkami. Na uczestników czeka również regionalna bacówka oraz świetlica, w której można zagrać w piłkarzyki lub ping pong.
Doświadczeni już narciarze przyjeżdżają na obozy do pensjonatu Villa Kasprowy, znajdującego się w dzielnicy Olczy Frączkówka na granicy Zakopanego i Poronina. Tutaj również noclegi odbywają się w górskich pokojach z łazienkami. Do terenu pensjonatu należy infrastruktura sportowa z terenami do śnieżnych gier i zabaw. Wieczory można spędzać na zacieśnianiu nowych znajomości w świetlicy.
Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak ich dzieci poradzą sobie na obozie narciarskim w tak zróżnicowanym zespole. Uspokajamy – do pokojów uczestnicy są kwaterowani w grupach zbliżonych wiekowo (chłopcy i dziewczynki osobno). Dzięki temu łatwiej nawiązać im bliskie relacje.

Zimowiska dla dzieci - gdzie je organizujemy?

Nasze zimowe obozy narciarskie organizowane są w pensjonacie “U Gruloka” w samym sercu Podhala – Poroninie. Noclegi odbywają się w stylizowanych na styl góralski pokojach z łazienkami. W każdym z nich zakwaterowanych zostaje 3-5 uczestników, z zachowaniem podziału na wiek i na płeć. Kuchnia serwuje trzy posiłki dziennie, które oparte są na lokalnych przepisach i produktach. Na uczestników czeka również regionalna bacówka oraz świetlica, w której można zagrać w piłkarzyki lub ping pong.

Szansa na nowe przyjaźnie podczas zimowisk dla dzieci

Zimowiska dla dzieci to nie tylko czas na fascynujące przygody, ale także doskonała okazja do zawierania nowych znajomości, z których wiele ma szansę przetrwać przez wiele lat. Podczas wspólnych aktywności, takich jak gry, zabawy integracyjne czy wieczorne spotkania, dzieci mają możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Taka atmosfera sprzyja nawiązywaniu przyjaźni. Zimowiska dla dzieci to także szansa na wzmocnienie umiejętności społecznych i rozwijanie empatii. Snow Camp staje się więc miejscem, gdzie uczestnicy nie tylko przeżywają zimową przyrodę, ale także tworzą trwałe więzi.

Możliwość dopasowania terminu i trasy

Ponieważ w Polsce ferie odbywają się w różnych terminach, przygotowaliśmy kilka turnusów zimowiska dla dzieci – tak, by na wyjazd mógł zapisać się każdy, niezależnie od wyznaczonego czasu ferii. Proponujemy dojazd do pensjonatu specjalnym autokarem, którego trasy dostosowaliśmy do województw, w których trwa przerwa od szkoły. Uczestników można przywieźć też na miejsce osobiście – wybór pozostawiamy rodzicom.

Jeśli wahasz się, czy wyjazd na Snow Camp będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością opowiemy o szczegółach naszych wyjazdów i rozwiejemy wątpliwości. Niech ta zima będzie niezapomniana!