Obozy letnie i kolonie 2024

Sprawdzone kolonie dla dzieci, czy bezpieczne obozy młodzieżowe za granicą to częsty cel poszukiwań rodziców latem. Jeśli szukasz ciekawych i wartościowych wyjazdów dla swojego dziecka w wieku 8-16 lat to trafiłeś idealnie! Nasze obozy to:

Obozy i kolonie dla dzieci z Obozową Przygodą

Dostępne kolonie i obozy letnie dla dzieci

W Obozowej Przygodzie wsłuchujemy się w głosy naszych Podopiecznych. Dlatego przygotowaliśmy szeroką ofertę obozów dla Dzieci w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach!

Trudny wybór? Pomożemy!

Czekamy na Twój kontakt 🙂

Oferta obozów letnich Obozowej Przygody

Jesteśmy marką specjalizującą się w organizacji i realizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie znajdziesz propozycje zarówno dla drugoklasistów, jak i licealistów. Obozy letnie organizowane przez Obozową Przygodę są planowane w taki sposób, by zajęcia i zabawy w programie można było dopasować do potrzeb oraz zainteresowań różnych grup wiekowych. Proponujemy szeroki wybór obozów letnich, które łączą wypoczynek i rekreację z nauką.

Podczas wyjazdów z Obozową Przygodą dziecko może:

  Czy podczas obozu letniego moje dziecko będzie bezpieczne?

  Wielu rodziców, którzy pierwszy raz wysyłają dziecko na samodzielny wyjazd, zadaje sobie to pytanie. Jest ono jak najbardziej zasadne, ponieważ powierzenie swojej pociechy w ręce obcych ludzi to bardzo trudna decyzja. Obozowa Przygoda to firma z doświadczeniem. Nasi pracownicy są wykwalifikowani i doskonale wiedzą, jak zapewnić dzieciom profesjonalną opiekę podczas obozu letniego. Zajmujemy się nie tylko dobrą zabawą, ale także stwarzamy uczestnikom naszych wyjazdów bezpieczną przestrzeń do odkrywania i nauki swojej samodzielności. Dzięki wykształceniu pedagogicznemu i doświadczeniu w pracy z dziećmi doskonale wiemy, jak pomóc maluchom pokonać niepewność czy tęsknotę za mamą.

  Ośrodki, które wybieramy na miejsca noclegowe podczas obozów letnich, spełniają wysokie standardy i bezpieczeństwo. Są to placówki przygotowane pod przyjmowanie dzieci, dzięki czemu teren jest odpowiednio dostosowany.

  Obozy letnie w Polsce i zagraniczne

  Organizowane przez nas wyjazdy dla dzieci i młodzieży odbywają się w różnych lokalizacjach. Na destynacje obozów letnich wybieramy miejsca, w których dzieci mogą mieć bliski kontakt z przyrodą, jak lasy, jeziora i góry. Zapewniamy piesze wycieczki z przewodnikami i zabawy na łonie natury. Niektóre obozy letnie w naszej ofercie zawierają także elementy survivalu, co daje dzieciom okazję do lepszego poznania różnorodności przyrody.

  Obozy letnie z Obozową Przygodą to nie tylko kolonie nad jeziorem czy w polskich Górach, lecz także wyjazdy zagraniczne. Podczas obozów poza granicami naszego kraju, młodzież może poznać inne kultury i języki, a także zobaczyć i zwiedzić słynne europejskie zabytki oraz atrakcje turystyczne. Nocleg w czasie zagranicznych obozów letnich zapewniony jest w trzygwiazdkowych hotelach z basenem, co zapewnia dodatkowe atrakcje na wyjeździe. Oferta obozów zagranicznych jest kierowana do nieco starszych dzieci, w wieku od 11 do 17 lat. Młodsze dzieci doskonale odnajdą się na organizowanych przez nas obozach w Polsce, na których będą bawić się równie dobrze, ale w bezpiecznej odległości od rodziców.

  Obozy letnie dla dzieci i młodzieży - dlaczego warto?

  Co powoduje, że obozy letnie są tak dobrym wyborem na wakacje dla dzieci? Wyjazdy bez rodziców do przede wszystkim przygoda i ważne doświadczenie w życiu młodego człowieka. Podczas takiego obozu dziecko uczy się samodzielności i zaradności. To również doskonała okazja do tego, by szkolić swoje umiejętności komunikacyjne i społeczne. Nauka współpracy z rówieśnikami, nawiązywania relacji i rozwiązywania konfliktów jest niezwykle ważna, dlatego warto rozpocząć ją jak najwcześniej, by w dorosłym życiu takie sytuacje nie były trudnością. Nasza kadra dba o to, by dzieci angażowały się we wspólne zabawy i czuwa nad komfortem psychicznym wszystkich uczestników obozu letniego. Staramy się też pomagać dzieciom, które wymagają więcej uwagi opiekunów, jednak podczas wyjazdów zachęcamy do samodzielności.

  Aktywności przewidziane w czasie naszych obozów skupione są na rozwoju emocjonalnym dziecka. Pomagamy maluchom i starszym dzieciakom budować przyjaźnie, wspierać ich komunikację z rówieśnikami i starszymi uczestnikami obozu, a także osobami dorosłymi. Przy okazji zabawy w grupie dzieci zyskują mnóstwo nowych umiejętności zarówno twardych, jak i miękkich, co będzie im potrzebne w dorosłości.

  Cyfrowy detoks

  W dzisiejszych czasach dzieci, podobnie jak dorośli, praktycznie nie funkcjonują bez urządzeń elektronicznych. Smartfony, tablety i laptopy są nieodłącznym elementem nowoczesnej codzienności. W czasie wakacji dzieci nie potrzebują jednak komputerów do nauki, a w grupie koleżanek i kolegów na obozie letnim, kontakt przez smsy nie będzie konieczny. Naszą misją jest pokazywanie najmłodszym, że życie i relacje “w realu” są o wiele ciekawsze i atrakcyjniejsze od świata cyfrowego. Program naszych obozów jest zaplanowany w taki sposób, by dzieci nie miały czasu ani ochoty na korzystanie z elektroniki. Telefony są udostępniane uczestnikom na 30-45 minut dziennie, by mogli swobodnie kontaktować się z rodzicami.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z Obozową Przygodą!