Obozy za granicą

Szukasz idealnych wakacji zagranicznych dla dziecka? Idealnie trafiłeś! Nasze obozy to:

Dostępne obozy

Trudny wybór? Pomożemy!

Czekamy na Twój telefon 🙂

Nasza ofertaobozów za granicą

Podczas organizowanych przez Obozową Przygodę obozów za granicą staramy się łączyć rekreację z nauką. Nasze obozy zagraniczne odbywają się w krajach europejskich. Nocleg na czas trwania obozu zapewniamy w trzygwiazdkowym hotelu z basenem. Już sam pobyt w takim miejscu zapewnia mnóstwo atrakcji. Program obozów za granicą nie przewiduje jednak dużo czasu na siedzenie w hotelowym pokoju. Wyjazdy zagraniczne z Obozową Przygodą to relaks na plaży, zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych, zajęcia językowe i warsztaty z kultury danego kraju, a także:

Dla kogo są naszeobozy za granicą?

Choć w naszych koloniach i obozach na terenie Polski mogą brać udział już siedmiolatki, obozy za granicą są kierowane do nieco starszych uczestników. Duża odległość od domu jest dla maluchów stresująca i wymaga większej samodzielności, dlatego w obozach za granicą biorą udział dzieci i młodzież w wieku od 11 do 17 lat. W tym wieku obozowicze znają już podstawy języka angielskiego i są bardziej niezależne, co pozwala im na komfortowy pobyt za granicą bez rodziców. Twoje dziecko nie musi wcale władać językiem obcym na zaawansowanym poziomie, żeby wyjechać na obóz za granicą, znajomość podstawowych zwrotów jest bardzo przydatna, ale nasza kadra opiekunów dba o to, by żadnemu uczestnikowi obozu niczego nie brakowało. Wycieczki, zajęcia i atrakcje podczas wyjazdu prowadzone są w języku polskim, dlatego nie ma czego się obawiać, jeśli dziecko nie używa angielskiego na co dzień.

Obozy za granicąnauka samodzielności

Nie da się ukryć, że samodzielny wyjazd za granicę jest wymagającym doświadczeniem dla młodych ludzi. Inna kultura, obcy język i całkowicie odmienne otoczenie sprawiają, że obóz za granicą jest prawdziwym sprawdzianem z samodzielności. Młodsze dzieci w czasie takiego wyjazdu uczą się przede wszystkim logicznego i racjonalnego myślenia oraz podejmowania decyzji bez pomocy osób dorosłych. Najprostsze rzeczy, jak dopasowanie ubioru do pogody czy planowanych aktywności albo spakowanie plecaka na cały dzień poza hotelem, dla młodych nastolatków nie muszą wcale być oczywiste. Podczas obozu za granicą dzieci przechodzą test takich umiejętności i bardzo szybko uczą się, jak o siebie dbać. Opiekunowie z Obozowej Przygody zawsze służą pomocą i radą w razie potrzeby, jednak nadal jest to test z proszenia o pomoc, słuchania i wykonywania poleceń oraz przestrzegania zasad panujących w grupie. Umiejętności zdobyte podczas obozu za granicą zostają z dzieckiem na całe życie i są bardzo wartościową lekcją.

Smartfon?Szkoda czasu!

W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne są niezbędne do nauki i kontaktu z bliskimi, jednak młodzież często nadużywa laptopów i telefonów. Funkcjonowanie w świecie wirtualnym nie jest wcale pożyteczne dla młodych, rozwijających się umysłów. Kontakty za pośrednictwem mediów społecznościowych nie zastąpią relacji w prawdziwym życiu, a korzystanie z komunikatorów nie rozwija umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Jedną z misji Obozowej Przygody jest pokazanie dzieciom i młodzieży, że życie w “realu” jest o wiele lepsze, bardziej atrakcyjne i nie warto tracić go w świecie wirtualnym. Podczas naszych obozów za granicą stawiamy bardzo duży nacisk na detoks od urządzeń cyfrowych i obecność tu i teraz. Smartfony są oczywiście dostępne do dyspozycji uczestników, by mogli kontaktować się z rodzicami. Podczas obozów za granicą staramy się jednak, by w ciągu dnia nie było czasu na patrzenie w ekran telefonu.

Jak wyglądająnasze obozy za granicą?

Na miejsce obozu grupa uczestników dociera samolotem. Już na lotnisku obozowicze mają zapewnioną opiekę naszych pracowników, dlatego nie musisz martwić się, czy dziecko dotrze na miejsce zbiórki, poradzi sobie z odprawą i wejściem na pokład samolotu. Na miejscu obozu zapewniony jest bezpieczny i sprawdzony autokar, który przez cały czas wyjazdu będzie środkiem transportu dla obozowiczów. Podczas obozu za granicą, dzieci mają zagwarantowane pełne wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie w hotelowej restauracji.

Pokoje hotelowe podczas obozów za granicą mieszczą zazwyczaj od 2 do 4 osób, a grupy są podzielone ze względu na wiek oraz relacje między uczestnikami. W każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka, a wszystkie nasze hotele spełniają wysokie standardy czystości, higieny i bezpieczeństwa. Program poszczególnych obozów za granicą dostępny jest na naszej stronie internetowej. Tam znajdziesz też bardziej szczegółowe informacje na temat hoteli i przewidzianych atrakcji. Zapraszamy do kontaktu, z chęcią rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania!