Obozy młodzieżowe

Trafiłeś idealnie! Nasze obozy młodzieżowe to:

Sprawdź naszą ofertę i zaplanuj Obozową Przygodę!

Dostępne obozy młodzieżowe

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Cena od:

Trudny wybór? Pomożemy!

Czekamy na Twój kontakt 🙂

Obozy młodzieżowe w Polsce

W ofercie obozów młodzieżowych organizowanych przez Obozową Przygodę znajdują się różne wariantu wyjazdów na terenie Polski. Nasze obozy odbywają się w miejscach, które zapewniają bliski kontakt z naturą. Ośrodki wybierane na obozy młodzieżowe znajdują się w pobliżu lasów, jezior lub w górach, by oprócz zajęć edukacyjnych i zabaw, nastolatkowie mogli także cieszyć się przyrodą i świeżym powietrzem. W dzisiejszych czasach wcale nie tak łatwo jest wyrwać się z miejskiej dżungli i znaleźć miejsce, gdzie brakuje smogu i hałasu. Podczas obozów młodzieżowych w Polsce organizowane są:

Taki biwak jest doskonałą alternatywą dla typowych wakacji nad morzem i noclegu w hotelu. Spanie w domkach lub pod namiotami, aktywności obozowe i całkowicie inne formy rekreacji są dla młodych ludzi niezapomnianą przygodą, która nie zdarza się dziś często.

Zagraniczne obozy młodzieżowe

Obozowa Przygoda to także wyjazdy zagraniczne do krajów europejskich. Obozy młodzieżowe za granicą to okazja, by poznać świat, inne zwyczaje, języki i kulturę. To także trening samodzielności i zaradności. W czasie obozów uczestnicy mogą szkolić język angielski lub inny język obcy i używać go w praktyce, co rzadko zdarza się na zajęciach w szkole. Taka przygoda dostarcza nastolatkom mnóstwa niezapomnianych wspomnień. Nasze młodzieżowe obozy zagraniczne organizowane są w trzygwiazdkowych hotelach o wysokim standardzie. Wypoczynek na plaży czy przy hotelowym basenie to świetny sposób na relaks, ale program naszych obozów młodzieżowych nie opiera się tylko na rekreacji. Podczas wyjazdu przewidujemy także zwiedzanie ważnych zabytków i popularnych atrakcji turystycznych.

W jakim wieku muszą być uczestnicy obozu młodzieżowego?

Wyjazdy z Obozową Przygodą przygotowane są dla szerokiej grupy wiekowej. W naszych obozach mogą brać udział zarówno siedmio-, jak i siedemnastolatki. Aktywności, zajęcia i zabawy są jednak dostosowane do wieku i dojrzałości wszystkich uczestników. Program obozów młodzieżowych dla nastolatków jest odpowiednio zmodyfikowany tak, aby był dla nich atrakcyjny, z kolei dzieci pozostają przy zabawach dopasowanych do ich wieku. W wyjazdach odbywających się na terenie Polski mogą brać udział dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Zagraniczne obozy młodzieżowe są kierowane do nieco starszych uczestników, od 11 do 17 roku życia. W czasie kolonii młodzież jest podzielona na odpowiednie grupy obozowe, które są dobierane pod względem wieku i zainteresowań. Dzięki temu nikt nie jest pominięty lub wyjęty poza grupę rówieśniczą, a zadania i zajęcia odpowiadają potrzebom wszystkich obozowiczów.

Obozy dla młodzieżyczy to coś dla Ciebie?

Okej, nudne sprawy dla rodziców mamy z głowy. Czas pogadać na poważnie. Nadal nie masz pewności, czy nasze obozy młodzieżowe to coś dla Ciebie? Przejrzyj dokładnie naszą ofertę, znajdziesz tam różne warianty obozów, od wypoczynku na hiszpańskiej plaży, po survival w środku lasu. Na pewno znajdziesz tam coś, co Cię zainteresuje! Nie musisz martwić się, że cennych osiem dni wakacji spędzisz z dzieciakami na tańczeniu układów z pokazywaniem i lepieniu z plasteliny. Naprawdę organizujemy nasze obozy młodzieżowe w taki sposób, by różnice wieku były brane pod uwagę. Wiemy, czego oczekują nastolatkowie, bo sami niedawno nimi byliśmy! Dla młodzieży mamy świetne imprezy integracyjne, ogniska i zabawy w terenie. Nie będziesz się nudzić! Zapraszamy do kontaktu.

 

Dlaczego warto wysłać nastolatka na obóz młodzieżowy?

Młodzież w okresie dojrzewania przechodzi przez etap silnego usamodzielnienia. Nastolatkowie mają wielką potrzebę niezależności, poszukiwania i odkrywania siebie oraz zdobywania nowych doświadczeń. Na wyjeździe pod opieką rodziców młodzi ludzie mają często poczucie, że ich wolność jest ograniczona. Obozy młodzieżowe to idealny plan na wakacje dla nastolatków, którzy chcą być samodzielni i zaznać trochę więcej swobody. Nasza kadra pilnie czuwa oczywiście nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników obozu młodzieżowego, jednak staramy się raczej dawać młodzieży dużo przestrzeni na własną inwencję.
Taki obóz młodzieżowy świetnie rozwija umiejętności komunikacyjne i społeczne, a także zwiększa pewność siebie u młodych ludzi. Te zdolności są niezwykle potrzebne w dorosłym życiu, dlatego warto kształtować je już od lat młodzieńczych. Jeśli chcesz, aby Twój nastolatek usamodzielnił się, zawarł nowe znajomości i lepiej poznał samego siebie, nasze obozy młodzieżowe to strzał w dziesiątkę! Naszą misją jest też fundowanie obozowiczom detoksu od elektroniki. Program obozowy jest tak bogaty i atrakcyjny, że nie ma w nim czasu na smartfony i laptopy!