Obóz w górach – sposób na aktywne wakacje dla dzieci

W czasach, gdy wpatrywanie się ekran stało się dla dzieci jedną z najpopularniejszych rozrywek, warto pokazywać im alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Dobrą propozycją może być obóz w górach. Wędrówki po szlakach potrafią zaskarbić sobie rzesze miłośników także wśród najmłodszych. Sprawdź, czy to dobre rozwiązanie także dla Twojego dziecka.

Obóz w górach, czyli doskonała rozrywka

Jeszcze kilka dekad temu coroczne obozy w górach były dla młodzieży naturalnym wyborem. Dziś coraz częściej spotykamy się z dziecięcą niechęcią do aktywności fizycznej. Co za tym idzie, wakacje w górach niekoniecznie jawią się najmłodszym jako ciekawa propozycja spędzenia wakacji. Tymczasem dobrze skomponowana oferta może przekonać najbardziej opornych. Jaki powinien być obóz w górach, aby jawił się jako atrakcyjny? Ważna jest przede wszystkim równowaga – wyjazd na południe kraju to nie tylko przemierzanie szlaków i zdobywanie szczytów. To także zwiedzanie miejscowych zabytków i poznawanie kultury Podhala, a oprócz tego rozrywki typowe dla wyjazdów dziecięcych i młodzieżowych. Obóz w górach, który proponujemy w naszej ofercie na lato 2023 to również wodne szaleństwo na Termach Chochołowskich, gry terenowe czy warsztaty rękodzielnicze i teatralne. W planie dnia znajdą więc coś dla siebie zarówno miłośnicy sportu, jak i sztuki. Każdy dzień obozu w górach jest wypełniony atrakcjami, podzielonymi na trzy bloki:

  • przedpołudniowy – przeznaczony na rozrywkę związaną bezpośrednio z górskim otoczeniem,
  • popołudniowy – związany z nabywaniem nowych umiejętności, przepełniony aktywnościami sportowymi i warsztatami,
  • wieczorny – pozwalający na rozwój relacji, np. podczas ognisk i degustacji podhalańskich specjałów, ale i na dyskotekach czy wieczorkach filmowych.

Nasz obóz w górach to zatem propozycja nie tylko dla piechurów, którzy uwielbiają zdobywać nowe szlaki. Program wyjazdu jest skonstruowany tak, by zaciekawić najbardziej opornych.

Cyfrowy detoks na obozie w górach

Proponowane przez nas obozy w górach są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. Wielu z nich posiada już swój pierwszy smartfon. Dzisiejsza popularność social mediów i komunikatorów sprawia, że dużo grono młodych użytkowników telefonów nie potrafi odpowiednio dawkować sobie czasu przed ekranem. Upomnienia na niewiele się zdają, a opiekunowie zaczynają żałować zakupu. Zdając sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą zbyt długie korzystanie ze smartfonów i tabletów przez dzieci, podczas obozów w górach stosujemy stosowne ograniczenia. W ciągu dnia przeznaczamy 30-45 minut na kontakt uczestników z rodzicami. Taki detoks od elektroniki to nasz cel i misja, a dla naszych klientów pewność, że dziecko, pozostające bez ich nadzoru, nie będzie spędzać godzin przed ekranem. Kładziemy nacisk na relacje. Podczas obozów w górach zawiązują się przyjaźnie na lata – i potwierdzi to z pewnością wielu rodziców, którzy w swoim dzieciństwie mieli okazję uczestniczyć w podobnych wyjazdach. Każdy obóz w górach to także okazja do lepszego poznania samego siebie – dzieci mają styczność z wieloma dyscyplinami sportu i różnorodnymi dziedzinami sztuki. Uczestnicząc w tak licznych aktywnościach, mogą sprawdzić, co jest im najbliższe i w czym najlepiej się sprawdzają. Może okazać się, że wracając z wyjazdu, poproszą rodziców o zapisanie na zajęcia teatralne czy treningi piłki nożnej. To długofalowy skutek obozów w górach – oprócz kilku dni spędzonych poza domem, to także szansa na znalezienie nowego hobby.

Organizacja obozu w górach – z myślą o rodzicach

Wybór obozu w górach czy w jakimkolwiek innym miejscu jest dla rodziców stresujący. Czują się odpowiedzialni za jak najlepszy research i chcą wiedzieć czy wyjazd, na który planują zapisać swoje dziecko, na pewno będzie dla niego bezpieczny. Jako organizatorzy obozów w górach oraz innych wyjazdów dla dzieci i młodzieży doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Z myślą o rodzicach zapewniamy stały kontakt telefoniczny i mailowy i wysoką gwarancję ubezpieczeniową. Wykwalifikowana kadra wychowawców zapewni świetną opiekę wszystkim uczestnikom obozu w górach. Nasze doświadczenie wskazuje też na często obawy dotyczące różnic wiekowych wśród dzieci. Zajęcia odbywają się w małych grupach i są dostosowane do możliwości najmłodszych. Wiemy, że obóz w górach to emocje nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Stąd nasz duży nacisk na komfort jednych i drugich.

Organizowane przez nas obozy w górach to doskonały sposób na spędzenie czasu z dala od rodziców. Jeśli zastanawiasz się, czy to dobry wybór dla Twojego dziecka, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Do usłyszenia!