Strefa rodzica

Obozowa Przygoda to marka Grupy Słoneczna Przygoda tworzona przez pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem w organizacji obozów i kolonii.

Obozowe pytania rodziców - odpowiadamy!

Jak wybrać organizatora obozu lub kolonii?

Jak wygląda obóz pod namiotami?

Jak zorganizowane są nasze obozy?

Jak dokonać szybko dokonać rezerwacji?

Jakie ubezpieczenia obejmują uczestników?

Jak sprawujemy opiekę nad dziećmi?

Jak wygląda plan dnia kolonii oraz na co jest nastawiony?

Jaką opiekę medyczną zapewniamy na obozach i koloniach?

Jak spakować się na obóz i kolonie?

Bezpieczeństwo i opieka nad dziećmi

Skąd mam mieć pewność, że Państwa biuro ma odpowiednie kwalifikacje do organizacji obozów i kolonii ?

Obozowa Przygoda to specjalistyczny dział Biura Podróży Słoneczna Przygoda. Od 2007r zajmuje się organizacją obozów i kolonii, wyjazdów grupowych, a następnie szkoleń i konferencji. Posiadamy stosowny wpis do rejestru organizatorów turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a nasi pracownicy to specjaliści w swojej branży z wieloletnim doświadczeniem. 

Czy obozy i kolonie są zgłoszone do właściwego Kuratorium Oświaty ?

Tak. Każdy z obozów/kolonii zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty w Pile. Co więcej, każdy obóz posiada specjalny numer wpisu, wydanego na podstawie spełnienia wymaganych w specjalnym wniosku wymogów, tj. spis kadry oraz ich uprawnień, zaświadczenia służb z miejsca noclegowego oraz szczegółowy plan obozu/kolonii.  

Czy Państwa biuro posiada stosowne ubezpieczenia obozów i kolonii?

Jako profesjonalny organizator turystyki posiadamy własną gwarancję ubezpieczeniową, a także ubezpieczamy wszystkich naszych uczestników na wyjazdach w Polsce od Następstw Nieszczęśliwych wypadków (NNW), a za granicą także od Kosztów Leczenie ( KL). 

Czy moje dziecko będzie ubezpieczone podczas obozu/kolonii?

TAK. Zawsze ubezpieczamy uczestników naszych obozów i kolonii. Na obozach w Polsce mamy wysokie ubezpieczenie NNW 20 000 PLN, które obejmuje również uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz Koszty Ratownictwa do kwoty 15 000 PLN. Na obozach zagranicznych obowiązuje ubezpieczenie od Kosztów Leczenia do kwoty 30.000 €, Koszty ratownictwa do kwoty 5000€, NNW do kwoty 3000€, bagaż do kwoty 300 €, zachorowanie na Covid-19 do sumy KL.

Czy miejsca noclegowe, w których odbywają się obozy i kolonie to sprawdzona baza?

Oczywiście! Miejsca noclegowe, w których odbywają się obozy i kolonie to sprawdzone bazy. Wybieramy najlepsze w całej Polsce obiekty. Głównie skupiamy się na tym, aby miejsca działały od długiego czasu, spełniały wszystkie zasady bezpieczeństwa, a także by dysponowały miejscem ewakuacyjnym i utrzymywały stały kontakt ze Strażą Pożarną. Na obozach pod namiotami ważne jest dla nas to, by każdy podobóz miał do dyspozycji ochronę przeciwpożarową oraz dostęp do pitnej wody oraz nieprzerwane dostawy prądu. Miejsca, które wybieramy dla naszych podopiecznych przechodzą kontrole sanepidu. Warto wspomnieć, że drzewa na podobozach są usuwane tak, aby zapewniały bezpieczeństwo.

W jaki sposób moje dziecko dotrze na obóz/kolonie, czy Państwa autokary są sprawne i bezpieczne?

Autokary i busy, którymi poruszamy się podczas naszych obozów i kolonii to sprawdzone pojazdy. Poddawane są one cyklicznej kontroli odpowiednich organów potwierdzających ich możliwość do jazdy. Co więcej, współpracujemy z zaufanymi przewoźnikami, co zapewnia wysoki komfort jazdy oraz co najważniejsze – bezpieczeństwo. 

Kto będzie zajmował się opieką nad dziećmi i realizacją programu obozu i kolonii?

Za kontrolowanie programu obozu i kolonii jest odpowiedzialny kierownik obozu, realizacja programu w zależności od tematyki, będzie realizowana przez wychowawców lub przez doświadczonych instruktorów z danej dziedziny. Opiekę nad dziećmi sprawują całodobowo wykwalifikowani wychowawcy. 

Czy na obozie i koloniach jest jakiś pilot lub kierownik z Państwa biura?

Każda kolonia lub obóz prowadzona jest przez doświadczonego w organizacji kierownika placówek wypoczynku. Dodatkowo do pomocy w realizacji planu kolonii/obozu są liderzy podobozów, instruktorzy sportu i warsztatów tematycznych, piloci i przewodnicy.

Czy opieka nad dziećmi podczas obozów i kolonii sprawowana jest przez całą dobę?

TAK. Wychowawcy sprawują opiekę nad dziećmi przez cały czas. Śpią w tym samym obiekcie lub na tym samym obozie co dzieci, także nawet w nocy są do dyspozycji dzieci. Na obozie/kolonii jest także kierownik obozu, który czuwa nad realizacją programu, a także nad sprawami pedagogicznymi. Ponadto kierownik jest osobą decyzyjną w sprawach nagłych. Ma całodobowy kontakt z wychowawcami, personelem obozowym, a także z biurem.

Czy podczas obozów będzie zapewniona opieka medyczna?

Podczas obozów na bazach harcerskich jest obecna pielęgniarka, która czuwa, by w razie potrzeby dzieci przyjmowały leki regularnie. O bezpieczeństwo podopiecznych dba również ratownik, który sprawuje opiekę podczas kąpieli w zbiornikach wodnych.

W jaki sposób mogę być pewna, że dziecku zostaną podane leki, które bierze na stałe?

W dniu zbiórki, rodzice przekazują opiekunowi wszystkie leki, a następnie na obozach na bazach harcerskich pielęgniarka zgodnie z wcześniej podanymi wytycznymi podaje dany lek.

Co w razie choroby lub jakiegoś zdarzenia zdrowotnego u dziecka?

Jeśli są to niegroźne skaleczenia, stłuczenia lub drobne objawy przeziębienia – to są one zaopatrywane podczas pobytu dziecka. Jeśli zaś sytuacja wymaga konsultacji z lekarzem, jeden z wychowawców lub kierownik obozu udaje się z dzieckiem na wizytę do przychodni lub na najbliższy SOR. Oczywiście w takim przypadku, nawiązywany jest natychmiastowy kontakt z rodzicem, który wspólnie z lekarzem podejmuje decyzję o dalszym uczestnictwie w wypoczynku lub powrocie do domu.

Czy w trakcie dnia dziecko będzie miało czas na odpoczynek?

Tak. Program został przystosowany do możliwości dzieci. Zajęcia zorganizowane są w taki sposób, aby po wysiłku zawsze znalazł się moment na odpoczynek. Dłuższa przerwa dla dzieci, jak również ich czas wolny to cisza poobiednia”, wtedy dziecko może się zdrzemnąć i pobawić z kolegami. Podczas odpoczynku dzieci mają określony czas, w którym mogą zadzwonić do rodziców.

Czy respektują Państwo wytyczne sanitarne w kierunku Covid-19?

Respektujemy wytyczne sanitarne w kierunku Covid-19. Jesteśmy na bieżąco z zaleceniami, a dostosowując się do nich mamy stały kontakt z sanepidem, który udziela nam wskazówek postępowania i kontroluje nasze działania, aby były w 100% bezpieczne. 

Czy podczas wichury lub burzy podczas obozu pod namiotami dzieci mają bezpieczne miejsce do ewakuacji?

Na terenie obozu znajduje się specjalnie przygotowane bezpieczne miejsce na wypadek burzy. Taką funkcję pełni zadaszona, murowana i uziemiona stołówka. Dookoła tego miejsca jest bezpieczna odległość od drzew. Bezpośrednio do stołówki prowadzi droga przeciwpożarowa. Dodatkowo Stanica Harcerska jako profesjonalna Placówka Wypoczynku Dzieci i Młodzieży wpisana do stosownych rejestrów, podlega obowiązkowi posiadania stałej niezakłóconej łączności z systemem ostrzegania, a także codziennego raportowania obozu do jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z pierwszych regulaminów, które poznają dzieci to regulamin przeciwpożarowy oraz zasady ewakuacji. Minimum 2 razy podczas obozu dzieci w ramach ćwiczeń przechodzą próbny alarm i całą procedurę szybkiej ewakuacji. 

Czy miejsca obozów pod namiotami są pod stałym nadzorem Straży Pożarnej?

Stanica Harcerska jako profesjonalna Placówka Wypoczynku Dzieci i Młodzieży wpisana do stosownych rejestrów podlega obowiązkowi posiadania stałej niezakłóconej łączności z systemem ostrzegania, a także codziennego raportowania obozu do jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z pierwszych regulaminów, które poznają dzieci to regulamin przeciwpożarowy oraz zasady ewakuacji.

Czy pensjonaty lub hotele mają specjalne zgody Straży Pożarnej oraz Sanepidu na przyjęcie dzieci na wypoczynek?

Hotele i pensjonaty muszą posiadać zgody Straży Pożarnej oraz sanepidu na przyjęcie dzieci na wypoczynek.

Co, jeśli dziecko nie potrafi pływać?

Jeżeli dziecko nie potrafi pływać, dostosujemy zajęcia tak, aby mogło z nich korzystać, ale w komfortowym dla niego wymiarze. Podczas obozu będziemy zachęcać do nauki pływania pod okiem ratownika wodnego, który udzieli niezbędnych wskazówek i pomoże dziecku w praktyce.

Co, jeśli mojemu dziecku będzie ktoś dokuczał?

Nasi wychowawcy to wykwalifikowana kadra, wielu z nich to pedagodzy, wielu to instruktorzy harcerscy z dużym bagażem doświadczeń i umiejętnością radzenia sobie z problemami. Na naszych obozach i koloniach stawiamy, na indywidualne podejście do dzieci dając, każdemu przestrzeń na rozmowę. Sytuacje problemowe staramy się rozwiązywać błyskawicznie.

Rezerwacje, płatności i informacje

Jak mogę dokonać rezerwacji?

Rezerwacji można dokonać na stronie obozowaprzygoda.pl, wybierając konkretny obóz i kolonie, a następnie wybierając poszczególny termin u dołu strony. Po kliknięciu niebieskiego przycisku rezerwuj” otworzy się formularz rezerwacyjny 🙂 

Czy obozy i kolonie są podzielone na grupy wiekowe, gdzie znajdę taką informację?

Obozy i kolonie są podzielone na grupy wiekowe, tę informację można znaleźć na naszej stronie: obozowaprzygoda.pl Dzieląc grupy dzieci pod względem wieku, możemy dostosować program do indywidualnych potrzeb oraz do naturalnych możliwości młodych ludzi. 

Czy wyjazdy realizowane są z różnych miast – gdzie mogę wybrać przystanek wsiadania?

Trasy autokarowe dostępne są na obozy i kolonie, które organizowane są przez wakacje. Posiadamy  trasy autokarowe, które są opisane na każdej karcie obozu w “szczegółach”: 

Miejsce wsiadania można wybrać po rozpoczęciu rezerwacji, klikając w przycisk “rezerwuj”. 

Czy otrzymam jakieś potwierdzenie rezerwacji lub umowę?

Po dokonaniu rezerwacji w ciągu 5 minut powinieneś otrzymać na podany adres email, maila informującego o potwierdzeniu rezerwacji. Jednym z załączników jest indywidualna umowa.

Jak wygląda kwestia płatności - terminy i wysokości wpłat?

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% od kwoty obozu w ciągu 7 dni. Dopłata do obozu jest na 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.  

Gdzie znajdę nr konta do wpłaty?

Indywidualny numer konta do wpłaty znajduje się na umowie, która stanowi załącznik do maila z potwierdzeniem rezerwacji. 

Czy istnieją jakieś zniżki na Wasze obozy – gdzie znajdę informację o tym?

Na wszystkie nasze obozy oferujemy trzy rodzaje zniżek. 

-dla naszych “stałych klientów” czyli rodziców, którzy wysyłali już dziecko na obozy oraz osoby, które są klientami Biura Podróży Słoneczna Przygoda,  

-dla “trzech znajomych” czyli wspólny wyjazd trzech lub więcej uczestników na nasze obozy/kolonie. Ich nazwiska należy podać w uwagach przy rezerwacji lub telefonicznie na infolinii. 

-dla rodzeństwa niezależnie od miejsca i terminu obozu/kolonii. 

Każda zniżka jest naliczana do jednej osoby. Należy pamiętać, że zniżki nie sumują się, a w przypadku wyboru dwóch naliczana jest ta z wyższym rabatem.

Czy są jakieś ważne dokumenty, z którymi muszę się zapoznać lub je uzupełnić?

Po dokonaniu rezerwacji należy zweryfikować poprawność wszystkich danych na umowie oraz zapoznać się z resztą załączników w mailu potwierdzającym. 

Czy muszę odsyłać oryginały dokumentów pocztą do Państwa?

Nie ma konieczności odsyłania podpisanych dokumentów. Elektronicznym podpisaniem dokumentów oraz załączników jest dokonanie wpłaty zaliczki na indywidualny numer rachunku znajdujący się na umowie.  

Czy mogę płacić Bonem Turystycznym?

Oczywiście jest u nas możliwość płatności Bonem Turystycznym. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o mailowy lub telefoniczny kontakt z biurem. 

Czy mogę ubezpieczyć wyjazd dziecka od kosztów rezygnacji w razie niemożności udziału w wyjeździe?

Nasza firma oferuje gwarancję zwrotu 100% środków w zależności od wybranej opcji  bezkosztowej anulacji przed rozpoczęciem obozu/kolonii. Taka informacja zostaje umieszczona na umowie.

Czy po dokonaniu rezerwacji mogę zmienić termin wyjazdu dziecka?

W takich przypadkach prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny, aby wspólnie ustalić, czy są jeszcze wolne miejsca na innej kolonii. Jeżeli takie miejsca się znajdują, rezerwacja zostaje przepisana na inną osobę.

Czy mogę otrzymać fakturę za obóz - kiedy to zgłosić?

Informację o fakturze należy zaznaczyć na formularzu rezerwacyjnym wybierając opcję “osoba prywatna” lub “firma / przedsiębiorca”. Jeżeli zapomniałeś odznaczyć takiej opcji przy rezerwacji skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. 

Czy dostanę przypomnienie o terminach płatności?

Tak, nasz system przypomni na kilka dni przed, że trzeba dokonać zapłaty za wyjazd. Również, gdybyśmy nie odnotowali Państwa wpłaty, będziemy się przypominać mailowo lub telefonicznie. 

Kiedy otrzymam więcej szczegółów na temat wyjazdu dziecka?

Szczegółowe informacje o dokładnej godzinie zbiórki potwierdzamy dwa dni przed rozpoczęciem obozu lub kolonii. Związane jest to z tym, że musimy poczekać na zakończenie sprzedaży danego turnusu, oraz dopięcie dostosowanej pod te dane siatki połączeń autokarów czy samolotów lub dowozów własnych. 

Czy otrzymam jakąś ściągawkę jak przygotować dziecko do wyjazdu na obóz?

Tak. Informacje praktyczne są umieszczone w panelu klienta. Link do panelu podajemy po dokonaniu rezerwacji, wysyłając sms. Znajdują się tam propozycje jak przygotować się do wyjazdu, jakie rzeczy zabrać, jak przygotować ewentualne leki, kieszonkowe itp.. Prześlemy także zagadnienia na temat przygotowania mentalnego do pierwszego lub kolejnego obozu dziecka. 

Z kim i jak mogę się kontaktować po dokonaniu rezerwacji?

Zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy dostępne jest nasze telefoniczne biuro wsparcia i obsługi rodzica pod nr  799 399 054.  Podczas trwania obozu lub kolonii otrzymają Państwo także nr telefonu do kierownika obozu. 

Czy istnieje możliwość wysłania 7-latka na obóz?

Oferta naszego obozu jest kierowana do dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 16 lat. Ze względu na poziom samodzielności dziecka, przygotowanie emocjonalne do rozstania z rodzicami oraz możliwości psychofizyczne, graniczną dolną barierą wieku jest ukończone 7 lat (rocznikowo 8 lat). 

Organizacja wypoczynku i realizacja programu

Jakie zajęcia będą realizowane na obozie/kolonii?

Na naszych obozach realizujemy zajęcia, które pozwalają uczestnikom na lepsze poznanie otaczającego ich świata – poszerzamy ich świadomość poprzez zwiedzanie ważnych miejsc i bezpośrednią interakcję z naturą. Podczas kolonii realizujemy także wiele zajęć skupionych na integracji i rozwoju osobistym dzieci – większość z zaplanowanych aktywności pozytywnie wpływa na budowanie relacji z rówieśnikami, wzmacnia pewność siebie i pozwala nauczyć się nowych umiejętności.

Czy zajęcia wymagają specjalnych umiejętności od mojego dziecka?

Udział w zajęciach odbywających się podczas naszych obozów nie wymaga od dziecka specjalnych umiejętności. Jednak udział w aktywnościach odbywających się podczas kolonii będzie idealną okazją do tego, aby swoje zdolności i umiejętności rozwinąć oraz nauczyć się nowych rzeczy.

Czy dziecko powinno zabrać ze sobą jakiś specjalistyczny sprzęt?

Wszystkie potrzebne do udziału w zajęciach sprzęty są udostępniane i zapewniane przez naszą firmę. To o co warto zadbać, to odpowiedni ubiór i obuwie, aby podczas codziennych obozowych wyzwań uczestnicy czuli się wygodnie i swobodnie. 

Czy dostaniemy listę rzeczy do zabrania na wybrany obóz?

Listę rzeczy z tym, co trzeba zabrać i jak się spakować otrzymają Państwo od nas przed obozem, tak, aby zdążyć zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy.

Kiedy dostaniemy orientacyjną godzinę i miejsce zbiórki na wyjazd lub wylot?

Informację o godzinie i potwierdzeniu miejsca wyjazdu otrzymają Państwo od nas około 2 tygodni przed obozem tak, aby móc odpowiednio wcześniej się zorganizować i zaplanować wyjazd dziecka. 

Czy na obóz z dojazdem własnym mogę przywieźć dziecko o dowolnej godzinie?

Jeśli wybierają Państwo opcję dowiezienia dziecka na obóz samodzielnie, najszybciej zrobić to można o godzinie, kiedy cała grupa dotrze na miejsce do pensjonatu. 

Czy otrzymam mapę dojazdu i wskazówki na obóz pod namiotami?

Odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem turnusu, który Państwo wybrali, prześlemy maila z mapką dojazdu oraz potrzebnymi wskazówkami, aby bez problemu dotarli Państwo do stanicy harcerskiej, na której organizowany jest obóz. Sam wjazd na stanicę będzie odpowiednio oznakowany przez nasze flagi tak, aby nie zabłądzić. 

Jak wygląda plan dnia na obozie?

Każdy dzień obozu realizowany jest według ramowego programu, w skład którego wchodzą zajęcia w blokach porannych i popołudniowych, przerwy na posiłek oraz czas na odpoczynek. Dokładny plan dnia podawany jest dzieciom na bieżąco tak, aby był dla nich ciekawy i żeby korzystali z każdej aktywności maksymalnie. Szczegółowy plan dnia ustalany jest także odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych i pogody tak, aby zrealizować wszystkie atrakcje i punkty programu. 

Czy codziennie są realizowane różne zajęcia?

Na naszym obozie codziennie realizujemy różne punkty programu tak, aby każdy dzień dostarczał obozowiczom nowych wyzwań, był dla nich ciekawy i ekscytujący. Dzięki bogatemu programowi stawiającemu na rozwój różnych płaszczyzn młodego człowieka obozowicze nie mają czasu na nudę, a różnorodność zajęć powoduje, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. 

Czy dzieci podczas obozu/kolonii podlegają jakimś regulaminom?

Pierwszego dnia obozu wszyscy uczestnicy zapoznają się z regulaminem kolonii, który określa sposób funkcjonowania i działania podczas kolonii. Określone są w nim różne zasady, które sprawić mają, że każdy obozowicz będzie czuł się bezpiecznie. 

Czy podczas obozu dzieci mogą korzystać z telefonów, komputerów, tabletów, konsoli, głośników itp.?

Dzieci na naszych obozach otrzymują telefony na 30-45 minut dziennie do komunikacji z rodzicami. Staramy się tak zajmować czas dzieci, aby telefon był zdecydowanie mniej atrakcyjny niż program i rówieśnicze relacje.

Naszą misją jest prawdziwy detoks od komputerów, tabletów i konsoli 🙂

Czy podczas obozu będą robione pamiątkowe zdjęcia - w jaki sposób będę mogła je otrzymać?

Pamiątkowe zdjęcia z obozu będą dawane dzieciom w ostatni dzień wyjazdu. Taka pamiątka pozwoli na jeszcze lepsze zapamiętanie niezwykłych obozowych chwil. 

Dlaczego w programie obozu nie ma szczegółowego harmonogramu dnia?

Aby zaplanować szczegółowy program dnia obozu, musimy wziąć pod uwagę wiele ważnych niezależnych od nas czynników np. warunki atmosferyczne, kondycję dzieci, obostrzenia. 

Oczywiście harmonogram tygodniowy jest tak układany, aby zrealizować wszystkie przewidziane atrakcje, a dzienny z wyprzedzeniem 1-2 dniowym w odniesieniu do powyższego. Poza tym szczegółowy plan dnia nie jest podawany z góry, aby pojawił się element zaskoczenia 😉 przy porannej odprawie obozu prowadzonej przez kierownika na zakończenie śniadania. Dzieci dostają wtedy wszystkie wytyczne co do zajęć, przygotowania odpowiedniej odzieży, sprzętów, dzielą się zadaniami i materiałami.

W jaki sposób organizowane są zajęcia z kajaków czy rowerów?

Zajęcia z kajaków oraz rowerów organizowane są pod okiem instruktorów z tej dziedziny oraz wychowawców. 

Czy moje dziecko musi zabrać jakiś specjalistyczny sprzęt, lub kask na obóz/kolonie?

Dla rodziców mamy przygotowane informacje praktyczne jak spakować swoje dziecko na obóz, które są dostępne po dokonaniu rezerwacji w specjalnym panelu klienta. Generalnie nie wymagamy sprzętu specjalistycznego, jednakże w przypadku obozów z wykorzystaniem rowerów – prosimy o zabranie własnego kasku oraz rękawiczek na rower, które będą również przydatne do wiosłowania 🙂 

W jaki sposób będziemy mogli kontaktować się z dzieckiem bądź kadrą podczas trwania obozu?
 • Udostępnimy bezpośredni numer telefonu do Kierownika Obozu. 
 • Zaplanujemy 0,5 godziny na pogaduchy z dziećmi – wieczorową porą, zazwyczaj po kolacji 
 • Otrzymasz Foto i Video relacje 
 • Cały czas do dyspozycji jest także nasze biuro z doświadczonymi konsultantami oraz działem organizacji imprez, które czuwa nad przygotowaniem i realizacją obozu ze strony biura podróży. 

Wyżywienie i zakwaterowanie podczas obozów i kolonii

Jak zorganizowane jest zakwaterowanie na obozach lub kolonii?

Zakwaterowanie na obozach w przypadku obozy pod namiotem: 

Dzieci śpią w 10-osobowych namiotach harcerskich, na naszych obozach liczba osób w namiocie wynosi od 5 do 8 uczestników, aby zachować komfort i większą swobodę. Namioty wyposażone są w łóżka polowe z wygodnym materacem oraz drewniane podłogi, wraz z półkami. Namioty rozstawione są w specjalnie do tego przystosowanym, oświetlonym i widocznym przez kadrę miejscu. Namioty wiązane są od tyłu oraz frontu, aby zachować odpowiednią temperaturę w nocy, oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzieci.  

Jak wygląda kwestia łazienek na obozach pod namiotami?

Łazienki znajdują się w centralnym miejscu obozu. Jest to murowany budynek z osobnymi kabinami podzielonymi na ubikacje męskie i damskie. Z prysznicami jest identycznie. Dziewczynki i chłopcy biorą prysznic w kabinach do tego przystosowanych. Wszystko dzieje się pod okiem wychowawców, oczywiście z podziałem na płeć. W nocy droga do toalet jest oświetlona.

Czy rodzeństwo może być razem w namiocie lub pokoju?

Jeśli rodzeństwo jest w wieku, na które podzielony jest program (czyli oboje mają od 8 do 12 lat, lub od 13 do 16 lat) i jeśli są tej samej płci to oczywiście. Jednak siostra z bratem nie mogą być razem w namiocie/pokoju ze względu na ich komfort, ponieważ namioty/pokoje dzielone są na płeć uczestników (nie możemy więc pozwolić na sytuacje, gdzie w namiocie liczącym 5 dziewczynek, pojawi się chłopak, lub odwrotnie). Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzać się w namiotach/pokojach.

Jak wygląda podział na grupy? Wysyłam 2 dzieci, które chciałyby być razem w namiocie - czy zawsze jest taka możliwość?

Przy podziale obozu na kilkunastoosobowe drużyny bierze się zgodnie z zasadami pod uwagę możliwości psychofizyczne i wynikające z nich zainteresowania dzieci. Rozpiętość wiekowa w drużynie nie powinna przekraczać 2-3 lat. 

Dlatego, jeśli rozpiętość wiekowa między rodzeństwem, kuzynostwem, kolegami czy koleżankami jest duża – zapewne nie będą oni razem w drużynie. Nie oznacza to jednak tego, że nie będą spędzali razem czasu. Na obozie część zajęć oraz warsztatów realizowana jest przez cały obóz, część przez podobozy, młodsi osobno i starsi osobno, a jeszcze innego typu zajęcia wymagające małej grupy tylko w gronie drużyny.  Jeszcze inne bloki prowadzone są w duchu zdrowego współzawodnictwa. Znajdzie się także czas w ciągu przerwy poobiedniej lub wieczornej, gdzie dzieci swobodnie się odwiedzają w namiotach, grają na podobozie w gry rekreacyjne czy dostępne planszówki. Praktyka pokazuje nam bardzo często, że rodzeństwa czy kuzynostwa bardzo dobrze funkcjonują w osobnych drużynach nawiązując nowe znajomości a często przyjaźnie. 

Co, jeśli moje dziecko jest alergikiem pokarmowym?

W przypadku alergii pokarmowych oraz specjalnych diet prosimy poinformować nas o tym wcześniej, najlepiej już formularzu rezerwacyjnym. Wcześniejsza informacja pozwoli nam przygotować specjalne menu. 

Czy realizują Państwo diety wegańskie i inne na wyjazdach?

Oczywiście, lecz prosimy poinformować nas o tym wcześniej, najlepiej już formularzu rezerwacyjnym. Wcześniejsza informacja pozwoli nam przygotować specjalne menu.

Czy podczas wycieczek całodziennych dzieci nie będą głodne?

Posiłki są o regularnych porach dnia, są dopasowane do programu zajęć tak, aby dziecko było dobrze odżywione przed zajęciami i zaraz po nich. Na dodatek posiłki wydawane są w zależności od potrzeb dziecka. Nakładane przez kucharki w formie bufetu, oczywiście wszystko pod okiem wychowawców, którzy szczególną uwagę przykładają do tego, aby najmniejszy niejadek coś zjadł, przeważnie wychodzi im to sukcesywnie. 

Czy jedzenie będzie smaczne i duży wybór? Mój syn/córka jest niejadkiem.

Wyżywienie składa się z 4 smacznych posiłków dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek). Zróżnicowane dania przygotowane będą przez personel gospodarczy i serwowane w zadaszonej jadalni. Dzieci poznają oprócz płatków i żółtego sera wiele smaków tradycyjnej polskiej kuchni, a po dniu pełnym wrażeń i ruchu talerze i menażki szybko opróżniają się ze smakiem 😊 

Przygotowanie
dziecka

 • Jakich czynności samoobsługowych nauczyć dzieci przez wyjazdem?

  Umiejętność poradzenia sobie z czynnościami codziennymi daje dzieciom wielki komfort, zwłaszcza jeśli chodzi o jedne z pierwszych, samodzielnych wyjazdów bez rodziców.

  Aby jeszcze lepiej przygotować córkę czy syna do wyjazdu ważne jest, aby dziecko umiało sobie radzić w podstawowych czynnościach, takich jak ubranie się, umycie się, przygotowanie sobie kanapki na śniadanie, posprzątanie po sobie czy spakowanie się na wycieczkę.

 • Jak sobie wyrobić nowe umiejętności na wyjazd (zmiany strojów, sprzątanie)

  Przed wyjazdem dziecka na obóz warto przećwiczyć z nim, aby samo znalazło strój na wyjście na spacer w swojej torbie, aby przygotowało zestaw do kąpieli, czy aby posprzątało po sobie naczynia po posiłku. Taki "sprawdzian" sprawi, że dziecko poproszone o wykonanie takich rzeczy na kolonii nie będzie czuło się zaskoczone, a co więcej nie będzie to dla niego nowa i stresująca sytuacja.

OBOZOWE

Porady

 • O jakich sytuacjach warto porozmawiać z dzieckiem ?

  Jedną z ważniejszych rzeczy znacząco wpływającą na samopoczucie dziecka podczas obozu jest to, aby dobrze i bezpiecznie czuło się wśród rówieśników. Warto dlatego zwrócić swoim pociechom uwagę na to, żeby o wszystkich nieprzyjemnych sytuacjach czy swoich problemach na bieżąco informowali kadrę. Nasi wychowawcy to odpowiedzialni opiekunowie, wykonujący swoją pracę z pasji, którzy są na obozie po to, aby Twoje dziecko czuło się bezpiecznie.

  Warto też wspomnieć o tym, że każde dziecko jest inne, ma różne emocje i zainteresowania. Może się czegoś obawiać , być mniej lub bardziej śmiałe, bądź radzić sobie trochę gorzej w jakiś zajęciach . Ważne abyśmy budowali w dzieciach pozytywne i akceptujące postawy do innych.

 • Co jeżeli moje dziecko jest niejadkiem ?

  Dużą uwagę przykładamy do tego, aby ośrodki w których odbywają się obozy oferowały smaczne i dobre jedzenie, które dostarczy dzieciom wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Dbamy o to, aby jadłospis był różnorodny oraz atrakcyjny dla dzieci. Co więcej, nasi wychowawcy uważnie czuwają nad tym, aby po posiłkach talerze naszych obozowiczów były puste 🙂 

Wysoka gwarancja ubezpieczeniowa

Wysokie
ubezpieczenie
dzieci na każdym obozie

Wykwalifikowana i doświadczona kadra

Bezpieczeństwo i indywidualne
podejście do każdego dziecka

Autorskie programy z atrakcjami

Gwarancja niezapomnianych obozowych chwil 

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Autorskie instrukcje i zasady bezpieczeństwa dla uczestników

Zadowoleni klienci

Pozytywne opinie dzieci i rodziców po  obozach

15+ lat doświadczenia

Praca płynąca z pasji
i zamiłowania do podróżowania

Sprawdzony transport

Komfortowe i bezpieczne warunki podróży

Stały kontakt z organizatorem

Szybki kontakt telefoniczny i mailowy

Wysoka gwarancja ubezpieczeniowa

Wysokie
ubezpieczenie
dzieci na każdym obozie

Wykwalifikowana i doświadczona kadra

Bezpieczeństwo i indywidualne
podejście do każdego dziecka

Autorskie programy z atrakcjami

Gwarancja niezapomnianych obozowych chwil 

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Autorskie instrukcje i zasady bezpieczeństwa dla uczestników

Zadowoleni klienci

Pozytywne opinie dzieci i rodziców po  obozach

15 lat doświadczenia

Praca płynąca z pasji
i zamiłowania do podróżowania

Bon Turystyczny

Realizacja Bonu Turystycznego nawet w 2 minuty!

Stały kontakt z organizatorem

Szybki kontakt telefoniczny i mailowy

Jak wygląda
przebieg obozu?

1.

Noclegi

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

2.

Posiłki

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

3.

Zajęcia

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

4.

Czas wolny

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

5.

Smartfony

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

6.

Fotorelacja

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.